16 Říj 2010 Od admin

Pálenica Vranča v Novém Hrozenkově

Pálenice Vranča vznikla v roce 2010 z důvodu nedostatku pálenic v tomto regionu. Princip této pálenice si zakládá na pálení ve dvou měděných kotlích. Kotly a veškeré potrubí je z mědi, což zajišťuje kvalitní vypálení Vašeho kvasu. V naší pálenici je možné pálit nejen slivovici a kalvádos, ale také meruňkovici, hruškovici a jiné lahodné moky.

Naše pálenice se nachází v malebném údolí Vranča v Novém Hrozenkově, přibližně jeden kilometr od rozcestí na hlavním tahu ze Vsetína do Velkých Karlovic.

V naší pálenici máte k dispozici příjemné posezení ve společenské místnosti, která je vybavena malou kuchyňkou, televizí a šipkama, dále je k dispozici malá posilovací místnost a kompletní sociální zařízení. Samozřejmostí je poskytnutí ZDARMA různého občerstvení jako kávy, čaje apod.

Máte také samozřejmě možnost přímo sledovat průběh pálení Vašeho kvasu.

Pokud by Vás námi nabízené aktivity nezaujaly, můžete v zimním období využít blízký lyžařský vlek Vranča  a při dobrých sněhových podmínkách si zajít zalyžovat nebo si posedět do blízké rodinné restaurace Hefr bar. Při pálení není nutná Vaše fyzická účast, stačí kvas pouze dovézt a majitel kvas přečerpá do nerezové nádrže a poté ho přepustí do velkého měděného kotle. Majitel Vám i bez Vaši přítomnosti vyrobí kvalitní slivovici.